Miasto rozstrzygnęło przetarg na dostawę prądu dla urzędu, szkół, przedszkoli oraz innych miejskich jednostek. Wybrano firmę Energa Obrót S.A., która złożyła najtańszą ofertę.

Obowiązująca umowa na dostawę energii elektrycznej obowiązuje miasto do końca kwietnia 2024 roku. Jak mówi Michał Kujaczyński przetarg został przeprowadzony wcześniej, ponieważ w tym okresie jest dużo energii na rynku i jest ona tańsza, niż będzie w grudniu. W tej chwili energię miastu dostarcza Energa Obrót S.A. za kwotę 0,78 gr. za kilowatogodzinę. Jak przypomina rzecznik, do końca roku cały czas obowiązuje rządowa tarcza. Gdyby nie ona miasto płaciłoby 0,95 gr. za kilowatogodzinę. 

Od 1 maja stawka za kilowatogodzinę będzie wynosiła 0,76 gr. co ważne przetarg, który ogłosiło miasto jest na dostawę prądu nie tylko do urzędu, do latarni na ulicach, ale też do szkół, przedszkoli oraz innych miejskich jednostek. Ponownie energię będzie dostarczać Energa Obrót S.A. Łączna kwota z nowej umowy wynosi około 8 milionów 200 tysięcy złotych. To za okres dwóch lat.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn