54-letniego obywatela Ukrainy, kapitana statku handlowego bandery luksemburskiej, zatrzymali 13 listopada w kołobrzeskim porcie funkcjonariusze z miejscowej Placówki Straży Granicznej.

Mężczyzna był nietrzeźwy, miał 1,88 prom. alkoholu. Do portu udało mu się bezkolizyjnie wpłynąć przy pomocy I i II oficera. Statek przypłynął do Kołobrzegu z Gdyni.

Służba Kontroli Ruchu Statków VTS Ławica i Bosman Portu Kołobrzeg zaalarmowali Straż Graniczną o luksemburskiej jednostce handlowej płynącej „nieodpowiednim torem kierunkowym”. Po zacumowaniu w kołobrzeskim porcie na pokład weszli funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy podczas kontroli statku ujawnili nietrzeźwego kapitana.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa strażnicy graniczni zatrzymali 54-latka i osadzili w pomieszczeniu dla osób nietrzeźwych w Placówce SG w Kołobrzegu. Dziś mężczyzna zostanie przekazany Policji, która prowadzić będzie dalsze postępowanie w tej sprawie.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn