20. listopada obchodzimy Międzynarodowy oraz Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Ten specjalny dzień, ma nam przypominać, że dziecko powinno znać swoje prawa, rozumieć je i świadomie z nich korzystać. Z tej okazji w szkole Podstawowej nr 5, odbyła się jubileuszowa już X uczniowska debata na ten temat.

Najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja o prawach dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowana przez Polskę w 1991 roku. Została ona podpisana przez wszystkie państwa na świecie, a 20. listopada ustanowiono Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka. Dzisiaj, z tej okazji w Szkole Podstawowej nr 5 już po raz X zorganizowano międzyszkolną debatę uczniowską.

Podczas debaty uczniowie dyskutują o swoich prawach, świadomie wyrażają swoje potrzeby, oczekiwania i poglądy. W rozmowie biorą również udział eksperci - przedstawiciele instytucji takich jak m. in. policja, sąd, Centrum Usług Społecznych, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, czy Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna, którym uczniowie mogą zadawać pytania.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn