Miastu po wielu rozmowach z Urzędem Morskim udało się w końcu wypracować wspólne porozumienie dotyczące przebudowy zejścia na plażę w Dzielnicy Zachodniej. W ramach inwestycji ma także powstać dodatkowy zjazd techniczny.

O przebudowie zejścia na plażę w Dzielnicy Zachodniej mówi się od dawna. W tej sprawie przez długi czas były prowadzone uzgodnienia z Urzędem Morskim w Szczecinie i dostosowywanie się do ich zaleceń. Po tych rozmowach udało się wypracować trzy koncepcje, które w kwietniu 2021 roku zostały przedstawione na zdalnych konsultacjach społecznych. Wszystkie trzy koncepcje pozwalały na przeprowadzenie tej inwestycji bez ingerencji w przyrodę. Spośród propozycji największym zainteresowaniem cieszyła się ta, która przedstawia taras widokowy nawiązujący kształtem do łodzi. Koncepcja trafiła do Urzędu Morskiego w Szczecinie, który musiał go pozytywnie zaopiniować. Tak się jednak nie stało, bo UM stwierdził, że projekt jest niezgodny z planem zagospodarowania przestrzennego miasta dla tej dzielnicy. Dlatego cała procedura związana z budową zejścia na plażę się wydłużyła, bo miasto musiało przygotować poprawki do planu. Ostatecznie udało się wypracować porozumienie. Jest zgoda na przebudowę zejścia, jednak w sposób, który nie będzie ingerował w przyrodę.

Ustalono, że zejście zostanie przebudowane tak, aby w trakcie prac nie ucierpiała wydma. Ale ponieważ już wiadomo,że nie będzie można tego obiektu dostosować do potrzeb osób z niepełnosprawnościami czy osób poruszających się z wózkami dla dzieci, miasto wraz z Urzędem Morskim ustaliło, że kilkadziesiąt metrów dalej zostanie wybudowany tzw. zjazd techniczny.

Miasto w przyszłorocznym budżecie ma zarezerwowane 150 tysięcy złotych na projekt. Przebudowa zejścia miałaby ruszyć w 2025 roku.

Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn