Do miasta wpłynęło pismo od spółki powiązanej z Polskimi Kolejami Państwowymi dotyczące budowy siedmiokondygnacyjengo hotelu z garażem podziemnym w miejscu, gdzie miasto od dawna planuje budowę parkingu wielopoziomowego. Jest to bulwersujące, mówiła podczas zwołanej w tym temacie konferencji Anna Mieczkowska.

Chodzi o bardzo ważne pod względem komunikacyjnym i logistycznym, miejsce w Kołobrzegu, przy ulicy Zdrojowej, która oddziela strefę A uzdrowiska od strefy B. To parking na terenach PKP przy rampie kolejowej. Jeszcze w zeszłym roku miasto prowadziło rozmowy z PKP na temat lokalizacji w tym miejscu parkingu buforowego. 

Tymczasem okazuje się, że właściciel ma dla tego terenu inne plany. Na początku listopada do urzędu miasta wpłynął wniosek spółki powiązanej z PKP o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego dla budowy siedmiokondygnacyjengo hotelu z garażem podziemnym. Prezydent odmówiła ustalenia lokalizacji. 

Jedno mogę państwu obiecać, że zrobię wszystko żeby ten teren nigdy nie został zabudowany żadnym hotelem, apartamentowcem lub tym podobnym budynkiem, który tak naprawdę jest nam niepotrzebny, potrzebne jest nam miejsce pod parking, mówi prezydent. Na sesję Rady Miasta zostanie sporządzona uchwała inicjująca przygotowanie planu zagospodarowania przestrzennego. 

Jak przypomniał Janusz Gromek, jeszcze za jego kadencji toczyły się rozmowy z PKP, aby na tym terenie powstał parking.

Podczas konferencji głos zabrali także przedstawiciele Regionalnego Stowarzyszenia Turystyczno-Uzdrowiskowego w Kołobrzegu.

Cała konferencja poniżej.

Komentarze  
+17 # Bob Budowniczy 2023-12-04 16:14
Po ponad 20 latach rządów w mieście PO wraz z uzależnionymi od niej osobnikami z różnych opcji rozpoczęto budowę pierwszego miejskiego wielopoziomowego garażu i to tylko dlatego , że rząd PiS przekazał na tę inwestycję 10 mln zł .Prawdopodobnie do władzy w Polsce może dojść totalna opozycja zwana obecnie , co prawda nieśmiało "demokratyczną opozycją" . W mojej ocenie gwarantuje to , że za ich rządów nie powstanie już kolejny parking wielopoziomowy w Kołobrzegu i to z oczywistego powodu , tak całkiem po prostu "piniendzy nie ma i nie będzie ".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+21 # mieszkaDanka 2023-12-04 20:14
Protesują główni betoniarza miasta , senator wydał PO-zwolenie na 40m budynek , na przeciw Divi , na wąski chodnik , koło dawnej Bryzy itp , a dzsiaj sprzeciwia się budowie na terenie PKP hotelu , bo koledzy z developerki nie budują tylko PKP ,hipoktyzja ???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Dorota32 2023-12-05 08:29
A przy porcie jachtowym może wybudować wielopoziomowy parking?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+8 # Aaan 2023-12-05 10:43
Czyli na czyjejś ziemi absolutnie żadnego hotelu, no całkowity sprzeciw, bo potrzebny nam jest parking?
Ale wszystkie ziemie miejskie sprzedajmy pod inwestycje hotele/apartamenty?

Nie ma zgody na kolejny niepotrzebny hotel tam, bo miasto niewiele z tego będzie miało? Ale gdyby zmienić lokalizację tego planowanego parkingu, to też nie, bo miasto niewiele by z tego miało? Bo lepiej sprzedać własne ziemie pod hotele...

To jak z parkiem na ziemiach wojska e planie zagospodarowania,a wszystko co było miejskie dookoła jednak można zabudować... I zdziwieni dlaczego wojsko nie przekazuje za prawie darmo ziemi między 6dyw a Mazowiecka? Trzeba było przygotować wszystko dookoła pod park, to może wojsko by uwierzyło w kołobrzeski plan zagospodarowania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Upadek Cywilizacji 2023-12-05 14:16
Panie Wożniak przecież pan jesteś inteligentny facet , więc co pan tam , panie robisz ?!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Voice 2023-12-07 08:52
Cytuję Upadek Cywilizacji:
Panie Wożniak przecież pan jesteś inteligentny facet , więc co pan tam , panie robisz ?!

To nie ten Woźniak. Ten będzie tam z nimi stał.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Antonia 2023-12-07 19:14
Kołobrzegu już niedługo nie będzie widać pośród tych wszystkich, częściowo koszmarnie brzydkich, apartamentowców. Kto na nie dawał pozwolenia?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn