Kołobrzescy policjanci włączyli się do działań wojewódzkich pod nazwą "PRĘDKOŚĆ". Głównym celem było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

Działania pn. „PRĘDKOŚĆ" przebiegały na terenie województwa zachodniopomorskiego w zeszłą niedziele. Kołobrzeskie patrole wydziału ruchu drogowego, biorące w nich udział, pełniły służbę w miejscach newralgicznych, gdzie dochodzi do dużej liczby zdarzeń drogowych. Celem akcji było egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów dotyczących prędkości oraz ograniczenie liczby osób poszkodowanych w wypadkach drogowych.

Do działań w powiecie kołobrzeskim skierowano 11 funkcjonariuszy WRD KPP Kołobrzeg, którzy skontrolowani w sumie 38 pojazdów. Policjanci przy wykorzystaniu ręcznego miernika prędkości lub wideorejestratora ujawnili 29 przekroczeń prędkości.

Policja przypomina, że główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Apeluje więc o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości, zwalnianie w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Bądźmy czujni przede wszystkim w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn