Od kilku lat Szkoła Podstawowa nr 3 ma swoją salę gimnastyczną. Teraz mieszkańcy pytają czy na ścianie budynku od strony ulicy Łopuskiego mógłby powstać mural. Interpelację w tej sprawie złożył radny Łukasz Zięba.

W lutym 2019 roku odbyło się uroczyste otwarcie sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3. Na tę salę szkoła czekała od lat. Dzieci w końcu mogą ćwiczyć na miejscu. I choć samej sali nie można niczego zarzucić to wśród mieszkańców pojawiły się uwagi dotyczące samej estetyki, a dokładnie ściany budynku od strony ulicy Łopuskiego. Interpelację w tej sprawie na prośbę mieszkańców złożył Łukasz Zięba, w której prosi o rozważenie możliwości wykonania muralu na elewacji ścian sali gimnastycznej przy SP3. Miasto udzieliło odpowiedzi, w której czytamy: miasto planuje zagospodarowanie ścian jedną z form kreacji artystycznej (mural, instalacja) w terminie, który będzie skorelowany z pracami rewitalizacyjnymi prowadzonymi na Skwerze Pionierów w ramach projektu Zielone Tarasy Kultury. Chcemy, aby dzieło, które powstanie na ścianach sali było dopełnieniem tego projektu.

Przypomnijmy. W listopadzie 2022 roku odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie konkursu na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej „Zielonych Tarasów Kultury” w Kołobrzegu.  Skwer Pionierów i Park 18 Marca to zielone serce Kołobrzegu. Dlatego Miasto zorganizowało konkurs architektoniczno-urbanistyczny „Zielone Tarasy Kultury”. Co ma powstać na skwerze? Zorganizowane przez urząd konsultacje nie pozostawiły złudzeń. Mieszkańcy chcą, aby w tym miejscu było więcej zieleni, zadbane alejki, ale także odbywały się wydarzenia kulturalne. Skwer ma służyć chwili wytchnienia i jednocześnie tętnić życiem. 

Dokumentacja projektowa ma być gotowa w kwietniu tego roku. Miasto ma starać się o dofinansowanie projektu. Kwota na realizację zadania ma zostać wpisana do przyszłorocznego budżetu. 

Komentarze  
+1 # Spaniel 2024-02-20 09:38
A moze jednak wertykalny ogrod zamiast muralu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn