Po roku przerwy powraca Budżet Obywatelski, jednak w zmienionej formie. Wnioski będzie można składać od 1 do 29 marca. 

W ubiegłym roku radni przyjęli projekt uchwały dotyczący przywrócenia po roku przerwy Budżetu Obywatelskiego. Miasto zostaje przy pomyśle projektu ogólnego, proponuje projekty ogólnomiejskie, bez podziału na dzielnice. W ramach Budżetu Obywatelskiego można zgłosić każdy projekt, który mieści się w kategorii zadań własnych miasta. Minimalna wartość zgłoszonego projektu to 50 000 zł, a maksymalna 500 000 zł.

Propozycję projektu do zrealizowania w ramach Budżetu Obywatelskiego może zgłosić każdy mieszkaniec. W przypadku osoby niepełnoletniej, będzie wymagana zgoda opiekuna prawnego.

Projekt wymaga poparcia 15 mieszkańców innych niż wnioskodawca. Formularz zgłoszenia, jak i lista poparcia będą dostępne wyłącznie w wersji elektronicznej za pośrednictwem systemu informatycznego na stronie tutaj

Projekty oceniane będą pod kątem formalnym i merytorycznym. W przypadku negatywnej oceny merytorycznej wnioskodawcy będzie przysługiwało odwołanie w ciągu pięciu dni od publikacji oceny.

Głosowanie również wyłącznie za pomocą systemu informatycznego. Każdy mieszkaniec będzie miał jeden głos, który będzie mógł oddać na dowolny projekt dopuszczony do głosowania. 

Projekty można będzie zgłaszać od 1 do 29 marca, a ich weryfikacja potrwa do 30 kwietnia. Głosowanie będzie trwało od 30 maja do 13 czerwca.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn