Już niedługo miasto pozyska ziemię, na której zamierza wybudować schronisko dla bezdomnych zwierząt. To efekt wizyty prezydent w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa w Koszalinie. W końcu mamy potrzebne wsparcie i zrozumienie, mówi Anna Mieczkowska.

Kończy się długa droga do pozyskania działki w Rościęcinie pod budowę schroniska dla bezdomnych zwierząt. Najpierw była konieczność podjęcia uchwały dotyczącą zmiany planu dla tego terenu. Następnie miasto podjęło także uchwałę w sprawie zamiany działek, jednak wówczas KOWR uznał, iż nieruchomości nie mogą być przedmiotem zamiany. Jednak w tym tygodniu prezydent spotkała się z nowym dyrektorem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Koszalinie i w końcu jest wsparcie i zrozumienie ze strony KOWR-u dotyczące starań miasta o pozyskanie terenu w Rościęcinie na lokalizację celu publicznego jakim jest schronisko.

Dzięki temu miasto będzie mogło wkrótce zlecić dokumentacje na budowę schroniska, a następnie ogłosić przetarg i rozpocząć tak długo oczekiwaną inwestycję.

Przypomnijmy. Miasto w budżecie zarezerwowało kwotę 300 tysięcy złotych na wykonanie dokumentacji projektowej.

Do tematu wrócimy.

Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn