Dzisiaj w Hali Milenium odbyła się debata pt. „Puste ławki” skierowana do młodzieży. Temat dotyczył samobójstw wśród młodych ludzi.

Niestety statystyki dotyczące samobójstw wśród młodzieży są niepokojące. Młodzi Polacy coraz częściej podejmują próby samobójcze. Stąd pomysł na dzisiejszą debatę, podczas której omówiono przyczyny samobójstw wśród młodych, formy ich zapobiegania i pomocy.

Samobójstwa wśród młodzieży to bardzo ciężki i trudny temat, i dlatego właśnie trzeba o nim mówić, mówi Małgorzata Maj.

W dzisiejszej debacie udział wzięło kilku prelegentów. Jednym z nich był Jacek Pawłowski, prezes Fundacji „Na Przekór Przeciwnościom”, który prowadzi w naszym mieście poradnie suicydologiczną. Poradnia skierowana jest dla osób po silnych kryzysach psychicznych, których efektem mogła być próba samobójcza. 

Jak mówi Jacek Pawłowski, cieszy to, że coraz bardziej otwieramy się na problematykę samobójstw wśród młodzieży, i problemów psychicznych.

Podczas dzisiejszej debaty młodzież dowiedziała się gdzie w naszym mieście można uzyskać pomoc psychologiczną. To m.in. kołobrzeski szpital, Centrum Usług Społecznych, Intermedical czy wspomniana już poradnia suicydologiczna.

Informacje dotyczące poradni suicydologicznej można znaleźć pod numerem telefonu 500 009 019. 

Warto również przypomnieć, że w ubiegłym roku rozpoczęto akcję „Świat się wali - nie upadaj, pytaj”, skierowaną do dzieci i młodzieży z powiatu kołobrzeskiego. Dzięki tej akcji można dyskretnie zeskanować kod QR, który jest umieszczony na specjalnych naklejkach w szkolnych toaletach czy korytarzach i docierają do całej bazy danych instytucji i numerów telefonów (także tych całodobowych), gdzie natychmiast młodzi uzyskają pomoc, wsparcie i zrozumienie. Nazwa akcji "Świat się wali" to także adres strony internetowej, którą mogą otworzyć w domu na swoim telefonie czy komputerze: swiatsiewali.pl

Więcej w materiale wideo.

Komentarze  
+7 # uczeń 2024-03-21 08:21
Pytałem pani prezydentki przed ostatnim kwadransem "jaką wizję szkoły podstawowej pani posiada?". Brak odpowiedzi, czyli zero wizji. To że jest źle to wg pani prezydent nie prawda bo w sp9 (130 uczniów) nie ma ocen oraz sp1 (300 uczniów) jest lepiej niż gdzieś indziej. Tymczasem SP6 - kiepściutko, mamy chciały mieć większy wpływ na wybór dyrektora - uwalono konkurs. Czy strusim chowaniem głowy w piach wszystko się załatwi? Nie. Potrzeba mieć wizję, przeznaczyć pieniądze, zaprosić fachowców. I chociaż próbować coś robić. Odejście na emeryturę starych wieloletnich zarządców szkół nie spowoduje dobrych zmian w szkole. Betonie rusz się!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # Prawy 2024-03-21 11:08
A wy dalej glosujcie na dyrektora i tego samozwańczego niby z rady rodziców...
Może i dobrze, że konkurs będzie po wyborach. Będzie spokojniej, niektórzy nie będą mieszać. Może będzie więcej dobrych kandydatów do rządzenia w tej szkole? Dobrze gdyby do tego zamkniętego środowiska wszedł ktoś z zewnątrz, a nie ktoś, kto będzie tkwił w tym, co było, bo tylko to zna?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Anna im 2024-03-21 21:59
Prawda jest taka, że każdy prawi piękne hasła o ochronie dzieci, a liczy się nazwisko i pozycja. Wiele dzieci z "bogatych" rodzin mają pozwalanie na dokuczanie innym, nauczyciel udaje, że tego nie widzi, uznaje to za kłótnie a później te dzieciaki przeżywają taki kryzys, że zaczynają same się okaleczać. Zacznijmy od domu, od spojrzenia na swoje dziecko, swoją wnuczkę i wnuka i nauczmy szacunku do innych, bo przecież każdy myśli że ich dziecko w rodzinie takie nie jest. Dużo się słyszy o tym co się dzieje w kolobrzeskich szkołach jak dzieci są wyśmiewanie na zorganizowanych grupach, jak jeden drugiemu dokucza, wyśmiewa przez wiele lat...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn