Gośćmi ostatniego odcinka programu „Z Wandą nie tylko wśród zwierząt” byli wolontariusze Błękitnego Patrolu WWF, którzy przybliżyli nam swoje działania. 

WWF to międzynarodowa organizacja pozarządowa, działająca na rzecz ochrony ginących gatunków zwierząt oraz cennych przyrodniczo miejsc na świecie, natomiast działający od początku 2010 roku Błękitny Patrol WWF to największy projekt Fundacji WWF Polska. Pod nazwą „Błękitny Patrol WWF” kryją się ludzie – blisko 200 wolontariuszy, którzy zamieszkują całe polskie wybrzeże Bałtyku. Na co dzień pomagają fokom, morświnom i ptakom morskim, a także wszystkim innym potrzebującym wsparcia zwierzętom. 

My, na naszym terenie również możemy pochwalić się wolontariuszami, którzy dbają o gatunki, które możemy tu spotkać. Podczas sobotniego spotkania w bibliotece rozmawialiśmy z Sebastianem Barszczewskim - Lokalnym Liderem Wolontariuszy Błękitnego Patrolu WWF na odcinku: Kołobrzeg – Granica Województw Zachodniopomorskiego i Pomorskiego oraz Barbarą Mularczyk i Natalią Chojecką.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn