Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent podsumowała obecną współpracę z Rodzinnymi Ogrodami Działkowymi, które miasto wspiera od 2019 roku. Na ten cel przeznaczyło blisko 170 tysięcy złotych.

Tylko w zeszłym roku Rodzinne Ogrody Działkowe imienia Emilii Gierczak dostały na utrzymanie rowów melioracyjnych (25 tysięcy złotych) a ROD „Kolejarz" dostał 25 tysięcy złotych na budowę i modernizację infrastruktury ogrodowej. Dodatkowo doceniając rolę ogrodów działkowych miasto zweryfikowało swoje zasoby i są tereny na których z powodzeniem można utworzyć nowe działki dla kolejnych działkowiczów.

W całej Polsce użytkownicy ogrodów działkowych są zaniepokojeni przepisami wprowadzającymi plan ogólny. Miasto przeanalizowało ten temat i jak mówi Anna Mieczkowska, kołobrzeskie ogrody działkowe zostaną ujęte w sporządzonym planie. Mówiąc wprost - nowe przepisy w przypadku Kołobrzegu nie niosą żadnego zagrożenia dla kołobrzeskich ogrodów działkowych.

Jak mówi Bogdan Błaszczyk, prezydent Anna Mieczkowska jest pierwszym prezydentem w Kołobrzegu, który zdecydował się w budżecie miasta corocznie przeznaczać kwotę dotacji dla ogrodów działkowych. Te pieniądze, jak zapewnia radny, idą tylko i wyłącznie na infrastrukturę.

W przyszłej kadencji także Zarząd Powiatu zamierza wspierać miasto w kontekście realizacji tych najważniejszych inwestycji na ogrodach działkowych.

Więcej w materiale wideo.

 

 

 

Komentarze  
+6 # Radzikowo 2024-03-27 08:49
Szkoda, że nie zaprosili wszystkich zarządów ogrodów. Dowiedzieliby się wtedy, jak ludzie ich oceniają.
A pan z Koszalina powinien pamiętać, że ROD jest organizacją apolityczną i nie wypada mu brać udziału w kampanii konkretnego ugrupowania, czy kandydata.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn