Trzech uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu zdobyli pierwsze i drugie miejsce w „Krajowym Konkursie Wiedzy o Morzu”, zarówno w dyscyplinach sportowych oraz wiedzy teoretycznej.

W dniach 25-26 marca uczniowie z klasy VII a – Mikołaj i Kacper Fir oraz Igor Romanowski, wzięli udział w gali finałowej „Krajowego Konkursu Wiedzy o Morzu”, który miał miejsce w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Gdyni. Do finału konkursu zakwalifikowało się 50 uczniów z 30 szkół z dwóch województw – zachodniopomorskiego i pomorskiego.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu przygotowywali się do tego konkursu od grudnia ubiegłego roku.

I i II miejsce zarówno w dyscyplinach sportowych oraz wiedzy teoretycznej zajęli Mikołaj Fir (I miejsce) i Kacper Fir (II miejsce). Natomiast w konkurencjach sportowych wyróżniony został dodatkowo Igor Romanowski. Mikołaj zaskoczył komisję konkursową, ponieważ rzadko się zdarza, aby ubiegłoroczny laureat ponownie wygrał konkurs.

Nagrodzeni uczniowie otrzymali puchary, medale, dyplomy, a także nagrody rzeczowe i pieniężne.

Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn