W poniedziałek 8 kwietnia rusza zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odpady podlegające zbiórce wystawić należy w dniach wyznaczonych, według harmonogramu odbioru gabarytów, w miejscach gromadzenia odpadów komunalnych do godziny 10:00.

Odpady podlegające zbiórce wystawić należy w dniach wyznaczonych, według harmonogramu odbioru gabarytów, w miejscach gromadzenia odpadów komunalnych do godziny 1000:

a) domy jednorodzinne – w miejscach łatwo dostępnych przy pojemnikach,

b) nieruchomości wielolokalowe – przy wiatach śmietnikowych, zsypach.

Odbiór gabarytów odbywał się będzie w godzinach od 1000 do 1800.

W ramach akcji odbierane będą:

- meble (szafy, fotele, krzesła, łóżka, sofy itp.),

- dywany,

- wózki dziecięce,

- rowery,

- sprzęt RTV i AGD (lodówki, pralki, kuchenki, komputery, telewizory itp.).

Zbiórka gabarytów NIE OBEJMUJE wszelkiego rodzaju odpadów budowlanych, remontowych i sanitarnych (takich jak: deski drewniane, belki, panele, ramy okienne, drzwi, płoty, wanny, umywalki, muszle toaletowe, spłuczki, grzejniki, płytki, wykładziny pcv, rolety), części samochodowych, opon, ubrań, worków na śmieci lub kartonów z odpadami domowymi. 

Miasto przypomina, że poza akcją zbierania odpadów wielkogabarytowych, właściciel nieruchomości w ramach wniesionej do Urzędu Miasta Kołobrzeg  opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi może oddać bez kosztowo w ciągu roku kalendarzowego do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych:

- 200 kg odpadów wielkogabarytowych

- 4 opony

Do bez kosztowego oddania takich odpadów upoważnia informacja o przyjęciu deklaracji wydana przez urząd miasta.

gabar 1

gabar 2

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn