W tej chwili wzdłuż ulicy św. Jana Pawła II znajduje się bardzo stare oświetlenie rtęciowe. Dlatego miasto podjęło decyzję o jego modernizacji. 

Galopujące ceny energii sprawiły, że magistrat podjął szereg kroków związanych z analizą oświetlenia, które należy do miasta. Zidentyfikowano te ulice, na których oświetlenie jest najdroższe, i jedną z takich ulic jest właśnie ulica św. Jana Pawła II.

W ramach wymiany oświetlenia na św. Jana Pawła II, miasto ma także w planach zmodernizować wszystkie przejścia dla pieszych, które w ciągu tej ulicy się z nią krzyżują.

Jednocześnie, jak mówi Ewa Pełechata, miasto pracuje także nad kilkoma innymi projektami związanymi z doświetleniem przejść dla pieszych.

Realizacja inwestycji ma się rozpocząć w połowie roku.

Koszt modernizacji oświetlenia wzdłuż ulicy św. Jana Pawła II to około 700 tysięcy złotych, z czego 250 tysięcy stanowi kwota dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Więcej w materiale wideo.

Komentarze  
0 # Elżbieta65 2024-04-14 08:14
Tak na marginesie to już nie jest ulica - tylko Aleja św. Jana Pawła II.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn