Policjanci drogówki zatrzymali 52-latka, który kierował samochodem pomimo aktywnego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Dodatkowo podczas jazdy miał korzystać z telefonu, za co skierowano wobec niego wniosek do sądu. Mężczyźnie grozi przedłużenie zakazu, wysoka grzywna, a przede wszystkim wyrok nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Kołobrzegu podczas kontroli drogowej ujawnili wykroczenie kierującego pojazdem osobowym polegające na korzystaniu z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Jednak po sprawdzeniu w policyjnych systemach ustalili, że wykroczenie to nie jedyny problem kierowcy. 52-latek prowadził pomimo aktywnego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydanego przez sąd. Wobec mężczyzny, w związku z możliwością popełnienia wykroczenia, skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Także sąd zadecyduje o karze za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych, za co kierowca może usłyszeć wyrok nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn