Weronika Włodarczyk, studentka 1 roku studiów magisterskich na Wydziale Wokalnym Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie śpiewu solowego zdobyła 1 miejsce i złoty medal w międzynarodowym konkursie Vienna Grand Prize Virtuoso i została zaproszona do udziału w koncercie laureatów, który odbył się 3 kwietnia w Gläserner Saal / Magna Auditorium słynnego Musikverein w stolicy Austrii - Wiedniu.

Do oceny konkursowej studentka przedstawiła arię Sekstusa „Vani, sono i lamenti… Svegliatevi nel core” z opery „Juliusz Cezar” Georga Friedricha Händla, arię Dalili „Mon coeur s’ouvre à ta voix” z opery „Samson i Dalila” Camille Saint-Saënsa oraz pieśń „Die Nacht” Richarda Straussa. Podczas nagrań wymienionych utworów w Sali Koncertowej Pałacu Ziemstwa Pomorskiego w Szczecinie Weronice akompaniowała Agnieszka Barańska, natomiast podczas występu w ramach koncertu laureatów w jednej z najbardziej renomowanych sal koncertowych świata, Gläserner Saal / Magna Auditorium, w ponad sto pięćdziesięcioletnim budynku Musikvereinu w Wiedniu miejsce przy fortepianie zajął Misho Kandashvili, gruziński pianista, z którym Weronika koncertowała już w grudniu ubiegłego roku w Beethoven Haus w Bonn. Podczas ceremonii wręczania dyplomów i medali Weronika Włodarczyk usłyszała na scenie szereg komplementów od prof. Tamary Atschby reprezentującej Universität für Musik und darstellende Kunst Wien oraz od dyrektor artystycznej konkursu Grand Prize Virtuoso Victorii Montserrat.

werwl2

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn