W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji otwarto nową wystawę fotograficzną pt. „Rowerem po drogach i bezdrożach Królestwa Polskiego w 1897 r.”. To kolejna wystawa przygotowana wspólnie z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

To gratka nie tylko dla miłośników kolarstwa, ale również historii sportu. Wystawa „Rowerem po drogach i bezdrożach Królestwa Polskiego w 1897 r.” jest poświęcona turystyce rowerowej z przełomu XIX i XX w. Jest uzupełnieniem wydanego właśnie diariusza podróży rowerem w 1897 r. pt: „511 wiorst na rowerze” autorstwa cyklisty z Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów Stasia Fertnera. Składa się z 16 plansz zawierających widoki miejscowości mijanych i opisywanych przez uczestników kolarskiej wyprawy sprzed 125 laty oraz zdjęcia cyklistów z tej epoki. 

Diariusz podróży rowerem w 1897 r. to najstarszy zachowany dziennik podróży rowerowej w Europie. 

Wystawę fotograficzną pt. „Rowerem po drogach i bezdrożach Królestwa Polskiego w 1897 r.”,możemy oglądać w kompleksie Milenium na I piętrze do końca maja. Wstęp jest bezpłatny.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn