Podczas sobotniego spotkania w ramach programu „Z Wanda nie tylko wśród zwierząt” poruszyliśmy temat ochrony oraz podstawowej wiedzy na temat ptaków w naszych lasach, miastach czy ogrodach.

Gośćmi sobotniego spotkania byli: Jacek Karczewski -pisarz, przyrodnik, przedstawiciel Stowarzyszenia Jestem na pTAK oraz przedstawicielka Fundacji dla dzikich zwierząt Larus z Koszalina - Katarzyna Lesner. Należy sobie także uzmysłowić, że w zasadzie każdy ptak, którego spotkamy w mieście znajduje się pod ochroną gatunkową. Od jerzyków, przez wróble, gawrony, po gołębie. Obowiązuje wobec nich szereg zakazów, które dotyczą zarówno samych zwierząt, jak i miejsc dla nich istotnych, zwłaszcza w okresie lęgowym. Cytując za Stowarzyszeniem Jesteśmy na pTAK "Jeśli ptaki wciąż z nami są, wciąż jest nadzieja na lepsze jutro!". Na całość spotkania „ Z Wandą…” zapraszamy dzisiaj po wd.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn