Trwają rozpoczęte w ubiegłym roku prace przy przebudowie ulicy Krzywoustego, odcinka od ronda Solidarności do ronda Jerzego Patana. Zapytaliśmy dyrektora Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich jak przebiega inwestycja.

510 metrów, od ronda Solidarności do ronda Jerzego Patana. Ten odcinek ul. Krzywoustego w końcu doczekał się remontu. Odcinek choć bardzo krótki, to jednak bardzo problematyczny. Przypomnijmy. Podczas ubiegłorocznej konferencji zapowiadającej inwestycję poinformowano, że aby ją przyspieszyć i prace mogły zakończyć się jeszcze przed sezonem letnim, odcinek od wjazdu na działki za Szkołą Podstawową numer 8 do ronda Patana trzeba będzie całkowicie wyłączyć z ruchu kołowego i pieszego. Ta informacja wzbudziła jednak duże wzburzenie wśród mieszkańców i samych władz miasta. Dlatego Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego podjęło decyzję, że ulica pozostanie przejezdna, i tak też się stało. Niestety to wiąże się z tym, że prace na tym odcinku się wydłużą i będą prowadzone również w sezonie letnim. Dodatkowo, wykonawca napotkał jeszcze na wiele problemów, których nie dało się określić na początkowym etapie budowy. Niestety infrastruktura podziemna sprzed wielu lat, która się tam znajduje, jest źle zainwentaryzowana.

I tych problemów z infrastrukturą podziemną nie dało się wyczytać z mapy. Choć na projekcie sieci były zaznaczone, nie wiadomo jednak kiedy one były budowane.

W tej chwili wykonawca przystępuje już do robót głównych, czyli m.in. palowania na obiekcie mostowym. Co ważne, jak mówi Michał Żuber, priorytetem jest to, żeby jak najszybciej wykonać ciągi pieszo-rowerowe.

Zakończenie inwestycji zaplanowano na październik tego roku. Wszystko jednak będzie zależało od tego, jak będą przebiegały prace na moście.

Jak informowaliśmy w ubiegłym roku, koszt inwestycji oszacowano na 14,5 miliona złotych. Zadanie jest realizowane w ramach środków własnych Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego. Koszt sieci miasto realizuje we własnym zakresie, czyli ponad 4 miliony złotych. W tej chwili łączny koszt całej inwestycji może wynieść 21 milionów złotych.

Więcej w materiale wideo.

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn