W sobotę 18 maja Kołobrzeg po raz kolejny włączył się do akcji „Europejska Noc Muzeów”. Z tej okazji Muzeum Miasta Kołobrzeg oraz Muzeum Oręża Polskiego bezpłatnie udostępniły zwiedzającym swoje zbiory.

O godzinie 19.00 rozpoczął się recital Czesława Zdrojewskiego, który zagrał na saksofonie z balkonu zabytkowego Pałacu Braunschweigów od strony ulicy Armii Krajowej. 

W Polsce pierwsze tego typu działania w ramach Nocy Muzeów zostały podjęte w dużych miastach w 2003 i 2004 roku. Od tego czasu systematycznie rośnie liczba punktów, które przyłączają się do organizacji nocy muzeów, 

Już przed koncertem pod muzeum zebrały się tłumy mieszkańców i turystów. Stąd też do samego muzeum ustawiła się bardzo długa kolejka. W podziemiach Pałacu Braunschweigów można było m.in. zwiedzić wystawę Muzeum Miasta Kołobrzeg, w tym najnowszą jej część, zatytułowaną „Niezwykły wiek 1839-1939”, nowe zabytki, w tym element sztandaru organizacji strzeleckich z Kołobrzegu z 1928 roku. Na zwiedzających czekał również unikatowy brązowy Skarb z Sidłowa sprzed ponad 3000 lat, który powrócił z badań. Muzeum można było zwiedzać z przewodnikiem, a na koniec historycznego spaceru przygotowano nowy film historyczny o dziejach Muzeum Oręża Polskiego w 60 rocznicę jego powstania. A na zewnątrz na zwiedzających czekali uzbrojeni w muszkiety rekonstruktorzy z Grupy Rekonstrukcji Historycznych „Kołobrzeg” bracia z Kołobrzeskiego Bractwa Kurkowego z armatami oraz rekonstruktorzy z Grupy Rekonstrukcji Historycznych „Wybrzeże” z dioramą. 

Dodatkowo, w godz.19:00-21:30 zwiedzającym udostępniono plener przy ulicy Emilii Gierczak. Tegoroczna Noc Muzeów cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

Więcej w materiale wideo.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn