W piątek w Galerii Sztuki Współczesnej odbył się wernisaż wystawy pt. „4 Żywioły”, autorstwa czterech malarek: Sabiny Marii Grzyb, Bogny Jarzemskiej, Katriny Sadrak i Katarzyny Środowskiej.

Cztery indywidualności, cztery podejścia tematyczne i skojarzeniowe w twórczości malarek. Katarzyna Środowska to „ziemia”. Figurą wiodącą w jej pracach jest kwadrat, który od satrożytnosci symbolizuje ziemię. Artystka główny nacisk kładzie na odczucia, czystość kształtów i stonowanych barw. 

Katrina Sadrak to „powietrze”. W obszarze jej zainteresowań jest Wszechświat w skalach największych. Swoje rozważania koncentruje wokół kwestii dotyczących wizualnej interpretacji struktur, barw Wszechświata i jego granic, a także wyobrażeń tego, co może znajdować się „poza światem widzialnym”.

Sabina Maria Grzyb to „woda”. Jak mówi artystka, jej malarstwo jest melancholijne i nostalgiczne. Balansuje na granicach abstrakcji, fantastyki i realizmu zachowując przy tym własną, osobliwą formę. 

Bogna Jarzemska to „ogień”. Tworzy niespotykane obrazy - emalie „ogniem malowane”, pokryte kolorowymi szkliwami i wypalane w temperaturze 1000 stopni Celsjusza. Artystka nie mogła jednak uczestniczyć w wernisażu. W jej imieniu wypowiedziały się przyjaciółki reprezentujące pozostałe żywioły.

Cztery żywioły, choć wszystkie inne, to wzajemnie uzupełniające się. Cztery fantastyczne artystki i ich nieposkromiona wyobraźnia królują na kołobrzeskiej płaszczyźnie wystawienniczej, których prace można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej do 29 czerwca.

Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn