Znamy już pełną listę projektów, na które będzie można głosować w tej edycji Budżetu Obywatelskiego. Łącznie wpłynęło 15 projektów, a 9 zostało dopuszczonych do głosownia.

Prezydent miasta Anna Mieczkowska podkreślała, że Budżet Obywatelski to wyjątkowa inicjatywa, która daje każdemu mieszkańcowi realny wpływ na rozwój i kształtowanie przestrzeni, w której żyjemy. 

„Budżet Obywatelski to nie tylko narzędzie do realizacji konkretnych projektów, ale przede wszystkim okazja do współtworzenia miasta zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami jego mieszkańców. To Państwo najlepiej wiedzą, co w naszym otoczeniu wymaga poprawy, jakie inicjatywy mogą uczynić nasze życie bardziej komfortowym, bezpiecznym i przyjemnym.” - powiedziała prezydent.  Mieszkańcy otrzymali do dyspozycji 1 milion złotych. Kołobrzeżanie zgłaszali wiele ciekawych pomysłów. Łącznie wpłynęło 15 projektów, a 9 projektów zostało dopuszczonych do głosownia (o łącznej wartości 2 675 600,40 zł) Przed nami głosowanie, które potrwa od 31 maja godz. 8.00 do 13 czerwca godz. 8.00. Do udziału w głosowaniu na projekty zakwalifikowane do Budżetu Obywatelskiego uprawnieni są mieszkańcy Kołobrzegu. W przypadku osoby niepełnoletniej konieczna będzie zgodna opiekuna prawnego. Uprawnienie do głosowania ustala się na podstawie bazy danych osób zameldowanych na pobyt stały lub czasowy.  Głosowanie przeprowadza się wyłącznie elektronicznie z wykorzystaniem aplikacji do głosowania na stronie internetowej dedykowanej Budżetowi Obywatelskiemu tutaj

Każdy mieszkaniec ma jeden głos, w ramach którego może wybrać jeden projekt. Aby umożliwić głosowanie wszystkim mieszkańcom głosowanie będzie możliwe: 

- w Urzędzie Miasta Kołobrzeg, pokój 110  (I piętro) w godzinach pracy urzędu 

- 2 czerwca w godz. 12.00 – 16.00 na Skwerze Pionierów podczas Festiwalu Organizacji Pozarządowych „Poznajmy się” 

Wyniki przedstawione zostaną do 18 czerwca 2024 r.

 

 LISTA ZAKWALIFIKOWANYCH PROJEKTÓW

Projekt nr 1  "MARIAN KOLEKCJONER" Postawienie rzeźby na "Skwerze Pionierów" przy Alejce Kolekcjonerskiej

Projekt nr 2  DefiCity – Bezpieczne miasto Kołobrzeg - Defibrylatory AED w miejscach publicznych

Projekt nr 3  Rewitalizacja fontanny w parku im. Antoniego Szarmacha w dzielnicy Zachodniej Kołobrzegu

Projekt nr 4  Strefa aktywności i wypoczynku ul. Jedności Narodowej (os. Maciejówka)

Projekt nr 5  WAKACYJNE KINO PLENEROWE

Projekt nr 6 Roztańczony Kołobrzeg - wieczory taneczne na Skwerze Pionierów

Projekt nr 7 „Psi wybieg Gucio”

Projekt nr 8 Toaleta automatyczna przy parku im. Generała J.H. Dąbrowskiego

Projekt nr 9 Mobilne miasteczko ruchu dla SP nr 4 i SP nr 9

Więcej w konferencji poniżej.

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn