Coraz chętniej rozliczamy się z Urzędem Skarbowym przez internet. W kończącym się już okresie rozliczeniowym, ponad 90% wszystkich deklaracji złożono właśnie w ten sposób. Wielu z nas skorzystało także z ulg.

Zeznania podatkowe za ubiegły rok można było składać do końca kwietnia. Łącznie w kołobrzeskim urzędzie skarbowym rozliczyło się ponad 50 tysięcy podatników. Około 10 procent stanowią zeznania z kwotą do wpłaty, a aż 76 procent to zeznania z nadpłatami. 1,5 procent podatku przekazało blisko 19 tysięcy podatników, to około 42 procent wszystkich zeznań. Ci którzy się rozliczyli, najczęściej korzystali z ulgi na dzieci a zdecydowana większość mieszkańców miasta i powiatu skorzystała z możliwości rozliczenia się przez internet. 93 procent wszystkich deklaracji złożono właśnie w ten sposób.  Teraz urząd skarbowy analizuje zeznania, które zawierają błędy. Nadpłaty będą przekazywane na konta podatników do połowy czerwca. 

Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn