Gdyby nie zaangażowanie i determinacja kołobrzeskich policjantek z patrolu OPI nie wiadomo jak potoczyłyby się dalej losy mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo. 44-latek, nie widząc sensu życia, miał zamiar skoczyć z mostu.

Rozmowa z funkcjonariuszkami pomogła. Mężczyzna bezpiecznie wrócił za barierki. Policjantki z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego KPP w Kołobrzegu sierż. Weronika Stasiak oraz st. post. Ewelina Kołtak otrzymały pilne zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który prawdopodobnie chce odebrać sobie życie. Niezwłocznie udały się na miejsce i zauważyły, że opisywana w zgłoszeniu osoba stoi moście za barierkami ochronnymi. Policjantki spokojnie podeszły do mężczyzny i rozpoczęły rozmowę, by zorientować się w jakim jest stanie fizycznym i psychicznym.

44-latek wygłaszał myśli rezygnacyjne oraz o braku sensu życia. Mundurowe wskazywały na to co dobrego jeszcze może go spotkać i że nie warto się poddawać. Policjantki przekonały mężczyznę, by bezpiecznie wrócił za barierki, gdzie uzyskał specjalistyczną pomoc medyczną przez przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego.

Jeżeli spotykasz kogoś i widzisz, że jest smutny, przygnębiony, jego zachowanie jest niepokojące i podejrzewasz, że chce zrobić sobie krzywdę, to zapytaj, jak możesz mu pomóc. Zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas. Szukaj pomocy również w instytucjach pomocowych:

116 123 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00

116 111 - bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

800 108 108 - bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00

121 212 - bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu.

Komentarze  
-2 # akn 2024-05-26 13:43
PO Tusskui KOalicji 13 grudnia NIE da sie żyć
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn