Warsztaty tematyczne, występy artystyczne i stoiska to tylko niektóre atrakcje pierwszego kołobrzeskiego Festiwalu Organizacji Pozarządowych , który odbędzie się w niedzielę 2 czerwca na Skwerze Pionierów. Impreza odbędzie się pod hasłem „Poznajmy się”. 

Organizatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest Stowarzyszenie ZAJA z Kołobrzegu, które przy wsparciu zespołu wolontariuszy oraz Centrum Usług Społecznych realizuje ten pomysł. Jest to inicjatywa społeczna organizowana wysiłkiem i charytatywną pracą lokalnych działaczy. Impreza będzie doskonałą okazją do zaprezentowania mieszkańcom oferty lokalnych stowarzyszeń i fundacji. W Festiwalu weźmie udział ponad 30 lokalnych organizacji pozarządowych. Impreza odbędzie się pod hasłem „Poznajmy się”. 

Z oficjalnych danych wynika, że w Kołobrzegu działa 248 organizacji pozarządowych. Prawdopodobnie większość mieszkańców potrafi wskazać zaledwie kilka stowarzyszeń czy fundacji, z których ofertą bezpośrednio się zetknęła, np. zapisując dziecko na zajęcia sportowe lub artystyczne czy też szukając wsparcia w chorobie. Chcąc przybliżyć mieszkańcom działania trzeciego sektora i zintegrować środowisko, zorganizowano pierwszy Festiwal Organizacji Pozarządowych. Impreza odbędzie się w niedzielę 2 czerwca na Skwerze Pionierów w godzinach 12-16. 

Organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji. Oprócz występów artystycznych, zaplanowano także warsztaty tematyczne. W trakcie imprezy będą wykonywane badania pomiaru ciśnienia w uchu oraz poziomu cukru we krwi. – Cieszymy się, że ta inicjatywa spotkała się z tak dużym zainteresowaniem ze strony organizacji pozarządowych. W przygotowania włączyli się także nasi wolontariusze, którym dziękuję za czas, pomysły i energię jaką wnoszą. Jestem przekonany, że czerwcowa impreza zapoczątkuje cykl Festiwali Organizacji Pozarządowych w Kołobrzegu. A z każdą kolejną edycją będzie nas więcej. – mówi Kamil Czarnecki ze Stowarzyszenia ZAJA. 

Program przygotowano tak, aby każdy mieszkaniec znalazł coś dla siebie. Aktywni będą mogli m.in. ćwiczyć jogę w specjalnie wydzielonej strefie. Swoje stoiska przygotują m.in. organizacje działające na rzecz seniorów, dzieci oraz osób w kryzysie. Pojawią się także kołobrzescy artyści i motocykliści.  – Chcieliśmy stworzyć przestrzeń, która z jednej strony przybliży mieszkańcom działalność organizacji pozarządowych, a z drugiej będzie okazją do integracji przedstawicieli trzeciego sektora. Chcieliśmy też sprawdzić ile organizacji działa aktywnie, a ile istnieje tylko na papierze. – mówi Klaudia Matyjaszewska z Centrum Usług Społecznych w Kołobrzegu. Podczas imprezy będzie także możliwość oddania głosu na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego na 2025 rok.  

Organizatorzy podkreślają, że zależy im przede wszystkim na integracji, budowaniu relacji, pokazaniu mieszkańcom Kołobrzegu jaki potencjał mają nasze organizacje i na czym polega działalność w trzecim sektorze. 

impra

 

 

 

 

 

Komentarze  
+1 # Portek 2024-05-27 10:11
Organizacji pozarządowych czytaj lewicowych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # patria 2024-05-28 10:10
Pani prezydent i cała ekipa rządząca, w sposób utopijny nie wie , że oprócz lewizny-lewicy są jeszcze inne nurty polityczne, jak konserwatyści, czy prawicowcy. Pojęcie tego jest niezwykle trudne, dla odpornych na wiedzę sprawujących w Kołobrzegu władzę(niestety)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn