Pył, kurz i brud. Z tym od trzech lat zmagają się działkowicze z Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Kolejarz”. Wszystko przez samochody ciężarowe, które niemal każdego dnia przewożąc góry ziemi - po znajdującej przy działkach drodze wewnętrznej - tworzą ogromne tumany kurzu. Działkowicze zwrócili się do naszej redakcji o interwencję w tej sprawie.

Problem dotyczy działek, które znajdują się przy pasie technicznym drogi ekspresowej S6, który jest drogą szutrową. Bo to po niej każdego dnia, i to z niemałą prędkością, przejeżdżają samochody ciężarowe tworząc tumany kurzu. Pojazdy te przewożą ziemie, która składowana jest na dwóch prywatnych działkach oddalonych o kilkadziesiąt metrów od ogrodów działkowych „Kolejarz”. Wszystko to rejestrowane jest przez prywatną kamerę jednego z działkowiczów. Problem został zgłoszony do urzędu miasta. 

Skąd te samochody ciężarowe, dlaczego każdego dnia przewożą ziemie i do kogo należą znajdujące się tu kontenery? O to zapytaliśmy wójta Gminy Kołobrzeg. Po zgłoszeniu problemu przez miasto oraz naszą redakcję, gmina przeprowadziła wizję lokalną terenu gdzie składowane są hałdy ziemi, jak się okazało, niezgodnie z przepisami.

W końcu jest szansa, że problem, z którym działkowicze Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Kolejarz” mierzą się od lat, zniknie.

W sprawę zaangażowana została także Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ze Szczecina. Jak zapewnił rzecznik prasowy Mateusz Grzeszczuk, przy drodze wewnętrznej znajdującej się wzdłuż działek, zostanie zamontowane oznakowanie strefy ruchu i ograniczenie do 20 km/h. 

Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn