Rozpoczęła się IV edycja projektu edukacyjnego Fair Friends 2024 – Discover the World. W ramach wydarzenia na boisku przy Szkole Podstawowej nr 5 odbyły się rozgrywki piłkarskie, w których udział wzięły klasy piąte z kołobrzeskich szkół podstawowych oraz ich klasy partnerskie z Berlina Pankow.

Od 3 czerwca gościmy w Kołobrzegu około 150 osób - uczniów klas piątych wraz z opiekunami, ze szkół podstawowych z Berlina Pankow. Dzisiaj na boisku przy Szkole Podstawowej nr 5 rozpoczęły się rozgrywki piłkarskie. W przededniu Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2024, sześć klas piątych z kołobrzeskich szkół podstawowych (około 140 osób) oraz 6 ich klas partnerskich z Berlina Pankow rozgrywa swoje własne rozgrywki piłkarskie. Fair Friends 2024, to projekt edukacyjny wymiany polsko-niemieckiej młodzieży.

Każde z państw miało swoje stoisko, na którym była prezentowana kultura oraz ciekawostki danego kraju. W rozgrywkach brali udział chłopcy oraz dziewczęta. Cały projekt oparty na zasadach fair play, wrażliwości na równouprawnienie płci, poszerzania znajomości języków obcych oraz przeciwdziałania tendencjom ksenofobicznym.

Komunikacja klas partnerskich trwa już od września 2023 r.  Wtedy klasy w wyniku losowania połączyły się we współpracujące tandemy. Następnie w grudniu 2023 r. poszczególne klasy "stały" się państwami, które od 14 czerwca br. będą brały udział w Euro 2024. Uczniowie mieli za zadanie poznać historię, kulturę i zwyczaje krajów, które zostały zapreprezentowane podczas rozgrywek piłkarskich w ramach Fair Friends 2024 r. Finał tych rozgrywek będzie miał miejsce 12 czerwca 2024. w Berlinie podczas 5-dniowej rewizyty uczniów z Kołobrzegu u swoich zaprzyjaźnionych klas z Berlina Pankow (w dniach 10-14 czerwca br.).

Projekt dofinansowany jest z funduszy Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży. 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn