60 psów oraz trzy koty trafiły do kołobrzeskiego schroniska z nielegalnej hodowli w Kołobrzegu. Czworonogi są chore i zaniedbane. W tej chwili trwa procedura odbioru zwierząt od właścicieli.

60 psów rasy chihuahua, szpic i pudel miniaturka oraz 3 koty rasy sfinks trafiły do kołobrzeskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. To efekt przeprowadzonej interwencji, do której doszło dzięki zgłoszeniu sąsiadów mieszkających obok domu, w którym mieściła się nielegalna hodowla. Tydzień wcześniej schronisko odebrało z tego miejsca jeszcze inne cztery schorowane zwierzęta.

Wśród odebranych 60 psów znajdują się także szczeniaki. Jakie losy czekają teraz odebrane zwierzęta? W tej chwili właścicielka nielegalnej hodowli ma trzy dni na złożenie wyjaśnień. Anna Mieczkowska zapewniła, że miasto zagwarantuje wszelką pomoc zwierzętom z interwencji. A jak mogą pomóc mieszkańcy? Potrzebne są koce, kołdry i karma. Liczy się każda pomoc. Jak mówi Arkadiusz Pluciński, decyzja o interwencji została podjęta na gorąco, ponieważ istniało podejrzenie, że zwierzęta mogą zostać schowane. Do czasu uregulowania sytuacji prawnej odebranych zwierząt, będą one pod opieką kołobrzeskiego schroniska.

Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn