W dniu 16 czerwca Kołobrzeski Instytut Kultury i Promocji zaprasza na spływ kajakowy rzeką Parsętą. Spotykamy się o 9.45 w Porcie Jachtowym i jedziemy busem do Ząbrowa.

Płyniemy sprzątając brzegi i monitorując sytuację w dolnym biegu rzeki. Impreza ma charakter integracyjny, jej celem jest zwrócenie uwagi na problemy Parsęty. Adresowana jest do kajakarzy, supiarzy i wszystkich, którym nie są obojętne losy królowej rzek łososiowych.

Wydarzenie współorganizują: Kołobrzeski Instytut Kultury i Promocji, firma Tonio (kajaki i rowery przy Kuźni), Parsęta River Trophy, Kołobrzeska Grupa Regatowa, Akademia Sportów Wodnych mksailing.pl i Planet Baltic Sup Race TM.

Zgłoszenia należy wysyłać na adres: piotr.rybczynski@kikip.kolobrzeg.eu, więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 512 583 918. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Sprzątamy Parsętę na odcinku od Ząbrowa do Kołobrzegu. Czas spływu to około 3-4 godziny. Przygotowaliśmy również alternatywną krótszą trasę z Portu Jachtowego na Kanał Drzewny.

Spływamy z indywidualnymi workami na śmieci i wypełniamy je płynąc w dół rzeki. Kajaki, worki na śmieci i rękawice zapewnia firma Tonio. Jak ktoś ma pompowane kajaki i supy prosimy o wcześniejszy kontakt w celu zapewnienia transportu. Jeżeli dysponujemy woderami, to możemy je również zabrać. Koniec zaplanowano około godziny 14. W przypadku załamania pogody, spływ odbędzie się w innym terminie.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn