Oferty na termomodernizację kompleksu Milenium, w tym remont dachu, można było składać do 23 maja. Wpłynęły dwie oferty, jednak znacznie przekraczające kwotę jaką miasto przeznaczyło na ten cel. Dlatego przetarg unieważniono.

Dach kompleksu Milenium już od wielu lat nie spełnia norm i warunków, a problemy z jego przeciekaniem miały miejsce od samego początku, i trwają do dziś. Poza przebudową dachu miasto zaplanowało także termomodernizację całego obiektu. Czyli wymianę całej elewacji, czy wykonanie instalacji fotowoltaicznej. Oba projekty są już gotowe. Prace nad projektami trwały długo. A to dlatego, że miasto nie posiada praw autorskich do tego obiektu. Stąd dokumentację projektową mogła wykonać tylko firma, która jest autorem projektu.

Niestety w ogłoszonym przetargu na termomodernizację kompleksu Milenium wpłynęły dwie oferty, które znacznie przekroczyły kwotę jaką miasto przeznaczyło na ten cel, czyli 16 milionów złotych. Jedna firma zaproponowała 19,5 miliona złotych, druga prawie 24 miliony. Stąd decyzja miasta o unieważnieniu przetargu. Miasto na tę inwestycję może otrzymać 45 procent dofinansowania. Wszystko w ramach specjalnego programu dedykowanego polskim uzdrowiskom.

Więcej w materiale wideo.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn