Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Anna Mieczkowska ogłosiła wyniki głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu wzięło udział ponad 2199 mieszkańców. W tegorocznej edycji budżetu wyłoniono dwóch zwycięzców. 

Za nami siódma edycja Budżetu Obywatelskiego. Do dyspozycji mieszkańców przeznaczono kwotę 1 miliona złotych. W tym roku można było głosować na projekty ogólnomiejskie, bez podziału na dzielnice. Łącznie wpłynęło 15 projektów, a 9 zostało dopuszczonych do głosownia. 

Każdy mieszkaniec miał jeden głos, w ramach którego mógł wybrać jeden projekt. Zwyciężyły dwa. Pierwszy to rewitalizacja fontanny w parku im. Antoniego Szarmacha w dzielnicy Zachodniej Kołobrzegu, zdobywając największą ilość głosów, bo aż 649. Wartość projektu to 499 600 złotych. Projekt obejmuje m.in. przebudowanie istniejącej sadzawki i fontanny, wyczyszczenie zbiornika, wykonanie izolacji wodnej celem uszczelnienia zbiornika, która nie będzie powodować ubytku wody oraz odtworzenie instalacji zasilania fontanny wraz z przyłączami, położenie na dnie głazów kamiennych wystających z wody powodując uatrakcyjnienie zbiornika, zburzenie istniejącego murku z ławkami wokół sadzawki i wykonanie kostki kamiennej wokół, czy wykonanie i przytwierdzenie kołobrzeskiego Mariana, rzeźby Mewy skąpanej w fontannie. 

Drugim zwycięskim projektem jest DefiCity – Bezpieczne miasto Kołobrzeg - Defibrylatory AED w miejscach publicznych, zdobywając 552 głosy. To projekt Grupy Ratowniczej „Paramedic”. Wartość projektu to 499 280 złotych. W ramach projektu na terenie Kołobrzegu zostanie umieszczonych 34 ogólnodostępnych defibrylatorów, w miejscach, gdzie każdy będzie mógł go znaleźć i będzie dostępny 24/7. Użycie defibrylatora AED w niektórych przypadkach jest jedyną, skuteczną metodą umożliwiającą uratowanie ludzkiego życia. Wytypowane miejsca na lokalizację defibrylatorów AED to większe skupiska ludzkie tj. placówki edukacyjne, urzędy, ośrodki kultury, osiedla mieszkalne, autobusy Komunikacji Miejskiej Kołobrzeg oraz radiowozy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu. W głosowaniu wzięło udział ponad 2199 mieszkańców, z czego ważnych głosów było 2002, nieważnych 197. 

Więcej w konferencji poniżej.

Komentarze  
+8 # Gaweł 2024-06-14 12:53
Brawo zwyciężył rozsądek. :lol: Przy okazji okazało się, że "Marian" kosztuje 52 tysiące :eek:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Sandra. 2024-06-14 20:47
A gdzie swoją siedzibę ma Zarząd Dzielnica Śródmieście? Kiedyś był na ul. Granicznej a teraz ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn