Za nami pierwsza odsłona spływu “Parsęta – regeneracja”. Dwie grupy sprzątały jednocześnie Parsętę na szesnastokilometrowym odcinku od Ząbrowa do Kołobrzegu i na całej długości Kanału Drzewnego.

Aktywny udział wzięło 35 osób na kajakach i SUP-ach. Najmłodszy uczestnik miał 5 lat, najstarszy 67. Były również osoby, które pierwszy raz w życiu siedziały w kajaku i bez problemu dały radę. Uczestnicy płynęli sprzątając brzegi i monitorując sytuację w dolnym biegu rzeki.

Impreza miała charakter integracyjny, jej celem było zwrócenie uwagi na problemy Parsęty. Adresowana była do wszystkich, którym nie są obojętne losy królowej rzek łososiowych. Udało się zebrać ponad 100 kilogramów śmieci.

Brawa i podziękowania dla wszystkich. Piękna pogoda i świetne humory towarzyszy przez cały spływ. Antoni Gabryjałowicz dostarczył darmowo kajaki i zorganizował transport. Marcin Koc dowodził grupą sprzątająca rzekę od mostu na Kamiennej i Kanał Drzewny. Zdjęcia na Parsęcie zrobił Radek Nykiel, film z drona wykonał Marcel Bańkowski. Zieleń Miejska przyjęła za darmo śmieci.

Za rok spróbujemy zsynchronizować się z sąsiadami z Karlina. Karlińskie Regionalne Centrum Turystyki i Sportu organizuje takie sprzątanie już od 19 lat. Wydarzenie współorganizowały: Kołobrzeski Instytut Kultury i Promocji, firma Tonio (kajaki i rowery przy Kuźni), Parsęta River Trophy, Kołobrzeska Grupa Regatowa, Akademia Sportów Wodnych mksailing.pl i Planet Baltic Sup Race TM.

Komentarze  
+2 # alek 2024-06-19 11:41
Szlachetna inicjatywa i cenna praca tych młodych ludzi. Tylko dlaczego nikt nie ściga tych, którzy śmiecą. Jeżeli nie będą ścigani brudasy i śmieciarze, to te akcje będą ciągle syzyfowymi pracami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn