Jest już gotowa dokumentacja projektowa na budowę mieszkań z przeznaczeniem dla seniorów. Takie mieszkania mają powstać przy ulicy Okopowej, w miejscu gdzie teraz znajduje się stary opuszczony budynek mieszkalny.

Przypomnijmy. W budynku przy Okopowej 3, za przedszkolem miejskim nr 10, znajdowały się kiedyś mieszkania zasobów komunalnych miasta. Dzisiaj ten budynek jest tak zniszczony, że nie nadaje się już nawet do remontu. Ale miasto ma plan na zagospodarowanie tego terenu. Jest już gotowa dokumentacja projektowa. Mają tu powstać 23 mieszkania przeznaczone dla osób starszych i z niepełnosprawnościami. 

Budynek przy Okopowej ma zostać wyburzony. Zaprojektowany jest całkowicie nowy. Miasto na tę inwestycję ubiegało się już o dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego. Pierwszy wniosek został odrzucony, dlatego złożono kolejny. Tym razem został przyjęty, ale miasto czeka na przyznanie środków. Wartość inwestycji oszacowano na około 13 milionów złotych.

Więcej w materiale wideo.

Komentarze  
+2 # Elżbieta65 2024-06-22 11:36
Czyli jak dobrze rozumiem starszym schorowanym ludziom zostaną odebrane duże mieszkania komunalne i przeniesie się ich w to miejsce? A jak będzie wyglądać nabór chętnych, weryfikacja kogo przyjąć a kogo nie, czy tylko osoby samotne czy małżeństwa ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn