Dzisiaj odbyła się absolutoryjna sesja Rady Miasta. Większością głosów prezydent Anna Mieczkowska otrzymała wotum zaufania i absolutorium za 2023 rok. Nie zabrakło jednak krytycznych uwag.

Jednym z pierwszych punktów dzisiejszej sesji Rady Miasta było rozpatrzenie raportu o stanie miasta za 2023 rok. To jedna z najważniejszych sesji, na której prezydent wraz z radnymi szczegółowo podsumowują i oceniają miniony rok. Anna Mieczkowska mówiła o Kołobrzeskiej Karcie Mieszkańca, profilaktyce i ochronie zdrowia, pomocy społecznej, inwestycjach i remontach ale też demografii.

Według Jacka Woźniaka konstrukcja dokumentu jakim jest raport o stanie miasta za 2023 rok, nie do końca spełnia jego oczekiwania. On bardziej przypomina chwalenie się tym co zrobiliśmy, a nie pokazuje wskaźników mikroekonomicznych, które by mnie osobiście interesowały, mówił radny. Krytycznie do raportu odnieśli się radni z Klubu Prawo i Sprawiedliwość. Według Adriana Tomickiego, polityka realizowana w naszym mieście przez ostatni rok mogła toczyć się innym rytmem, bardziej przeznaczonym dla mieszkańców, bardziej skupionym na lokalnych przedsiębiorcach, a nie na inwestorach wielkowymiarowych.

Jednak większość radnych doceniła prezydent za działania realizowane w ubiegłym roku. Radni podczas głosowania udzielili prezydent wotum zaufania. 17  radnych było „za” i 4 „przeciw”. Podjęta została również uchwała o udzieleniu absolutorium prezydent miasta – głosami 16 „za” i 5 „przeciw”.

Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn