Pod koniec czerwca na przejściu dla pieszych na ulicy VI Dywizji Piechoty niedaleko ronda Powstańców Warszawy doszło do potrącenia 17-latki, w wyniku którego trafiła do szpitala. O posadowienie na tym przejściu sygnalizacji świetlnej zwróciła się po raz kolejny Izabela Zielińska.

Temat bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na ulicy VI Dywizji Piechoty poruszany jest co jakiś czas. Bo niestety nie jest bezpiecznie. Niejednokrotnie zdarza się, że kierowcy wyprzedzają na przejściu dla pieszych, jadą z nadmierną prędkością i nie ustępują pierwszeństwa. I tak było ostatnim razem, kiedy pod koniec czerwca kierujący pojazdem 24-latek wpadł w młodą dziewczynę. W wyniku zdarzenia 17-latka odbiła się od maski, przeleciała przez dach upadając wiele metrów dalej. Z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Mieszkańcy często alarmują, że na całej długości ulicy VI Dywizji nie jest bezpiecznie. Interpelację w sprawie przejścia dla pieszych, na którym doszło do wypadku, złożyła już po raz kolejny Izabela Zielińska. Radna chce aby w tym miejscu posadowić sygnalizację świetlną. Odpowiadając na interpelację w tej sprawie miasto poinformowało, że planuje wdrożenie systemu SafePass na tym przejściu, tylko w przyszłym roku. Zamontowanie systemu SafePass jest częścią szerszego programu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym pieszych, rowerzystów i kierowców. 

W tym roku miasto przygotowuje się do przetargu dotyczącego wdrożenia systemu SafePass, na przejściu dla pieszych na ulicy Młyńskiej i Kupieckiej w okolicy Szkoły Podstawowej nr 4. System ten jest nowoczesnym rozwiązaniem, które poprzez zaawansowane technologie, takie ja inteligentne oświetlenie, czujniki ruchu, sygnały dźwiękowe i komunikację V2X znacząco zwiększy bezpieczeństwo pieszych, redukując ryzyko wypadków, ostrzegając przed potencjalnym zagrożeniem i zarządzając przepływem ruchu. Przypomnijmy, że na poprawę bezpieczeństwa na ulicy VI Dywizji Piechoty ma także mieć wpływ powstające obecnie na skrzyżowaniu z ulicą św. Wojciecha rondo.

Wiecej w materiale wideo.

Komentarze  
+5 # alek 2024-07-10 07:21
Dopóki Policja i wymiar sprawiedliwości nie weźmie się poważnie za bandytów za kierownicą nie będzie bezpiecznie na polskich drogach. Nie pomogą żadne światła i inne Safe Passy. Jedynym sposobem, który od dawna działa na zachodzie są mandaty, czy inne kary pieniężne. Kto tego nie rozumie, to będzie wypisywał i głosił androny i szkodliwe głupoty, z których absolutnie nie może wynikać poprawa bezpieczeństwa. Cywilizowane w tym zakresie państwa zachodu dawno to zrozumiały, w Polsce decyzyjne matołki niczego się nie uczą
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Iza 2024-07-11 07:49
Będzie bezpieczniej, jak na 6 Dywizji będą dwa pasy ruchu, a nie prywatny parking na jednym pasie dla mieszkających przy ulicy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn