Dzisiaj, w całej Polsce ogłoszone zostały wstępne wyniki matury. W naszym powiecie do matury przystąpiło 495 osób. Z tej liczby maturę zdało 439 osób, 48 osób ma prawo do poprawki.

W tym roku egzaminy maturalne trwały w dniach 7-24 maja. Maturzyści musieli obowiązkowo przystąpić do trzech egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego oraz dwóch ustnych: z polskiego i języka obcego. Ponadto, maturzyści musieli też przystąpić obowiązkowo do jednego pisemnego egzaminu na poziomie rozszerzonym, czyli do egzaminu z tzw. przedmiotu dodatkowego lub do wyboru.

Absolwenci, aby zdać maturę musieli uzyskać co najmniej 30% maksymalnej liczby punktów z egzaminów obowiązkowych w części ustnej i pisemnej oraz przystąpić do jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym lub w przypadku języka nowożytnego na poziomie rozszerzonym albo dwujęzycznym (bez określania progu).  Ostateczne wyniki znane będą 10 września 2024 roku, po egzaminach poprawkowych organizowanych w sierpniu. 

W pięciu szkołach powiatu kołobrzeskiego, do matury przystąpiło 495 osób – tegorocznych absolwentów (263 absolwentów liceum i 232 absolwentów technikum). Z tej liczby maturę zdało 439 osób, 48 osób ma prawo do poprawki.

Średnia zdawalność: Kraj: 84,1 %, Woj. Zachodniopomorskie: 82,8 %, Szkoły prowadzone przez powiat (bez szkół niepublicznych): 88,69 %

wyn 1

Szczegółowe zestawienie wyników matury ponizej.

wyn 2

Komentarze  
0 # diament 2024-07-10 11:06
Czy wyniki matur maja korelacje z naborem do klas I w szkolach powiatu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # Rower 2024-07-10 13:39
ile jest w ogóle maturzystów w klasie? A ilu było przyjętych, bo jeśli ich ubyło to trzeba ich też wliczyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn