18 lipca zostanie podpisana umowa na wykonanie termomodernizacji budynku urzędu miasta. Na tę inwestycje miasto pozyskało dofinansowanie na kwotę ponad 3 milionów złotych. Środki pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Urząd miasta Kołobrzeg, jak mówi Ewa Pełechata, jest ostatnim urzędem administracji publicznej, który nie został poddany termomodernizacji. W celu zmniejszenia kosztów utrzymana tego obiektu, został sporządzony audyt i na jego podstawie opracowano dokumentację projektową. Dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej miastu udało się pozyskać dofinansowanie w kwocie 3,1 miliona złotych na to zadanie. Całkowity koszt inwestycji to około 6,5 miliona złotych. Inwestycja obejmuje m.in. docieplenie budynku, w tym docieplenie ścian zewnętrznych, stropu, dachu, czy wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Na dachu byłego budynku urzędu pracy zostanie zamontowana fotowoltaika. Dodatkowo w urzędzie miasta zostanie zainstalowany system regulowania ogrzewaniem.

Wykonawca ma 210 dni od podpisania umowy na realizację inwestycji.

Komentarze  
0 # Portek 2024-07-11 02:21
Sekciarska dyrektywa klimatyczna zaczyna być realizowana.Ile cm będzie wynosiło ocieplenie? 50 cm?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn