Dziś, z inicjatywy prezydenta miasta Kołobrzeg Anny Mieczkowskiej, obyło się spotkanie z wójtami sąsiednich gmin w sprawie budowy nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Miasto ma podpisaną umowę z projektantem na wykonanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego (PFU) dla tej inwestycji. Jesteśmy w tej fazie projektu i w momencie, w którym należy podjąć decyzję co do wielkości nowego schroniska – czy ma ono obsługiwać kilka gmin czy tylko miasto Kołobrzeg. To zdeterminuje zarówno koszty budowy jak i jego późniejszego utrzymania.

Z zaproszenia skorzystali wójtowie Ustronia Morskiego, Dygowa, Siemyśla, Rymania oraz burmistrz Gościna. Na spotkaniu padła propozycja wspólnych działań i możliwego podziału kosztów budowy oraz wspólnego prowadzenia schroniska.

Wójtowie podkreślali, że ich obecność świadczy o zainteresowaniu jednak przed podjęciem decyzji muszą skonsultować się z radnymi i wysłuchać ich opinii w tym temacie. Ustalono, że na oficjalne odpowiedzi i deklaracje Miasto poczeka do 19 lipca.

PFU ma powstać do końca października i będzie podstawą do ogłoszenia przetargu, na zaprojektowanie i budowę tego obiektu.

Komentarze  
+3 # Teresa 2024-07-10 16:16
Świadomość, wiedza, troska i empatia to kilka z kluczowych elementów dzięki którym nasz świat jest bardziej znośny do funkcjonowania. Cieszę się, że w końcu koncepcja schroniska po tak długim czasie zyskuje realny kształt. Żałuję za to, że koncepcja instalacji plastikowych motyli oświetlających starówkę, którym daleko do estetycznego wymiaru była tak błyskawiczna i wydaje się fanaberią montowaną na 3 miesiące za 140 tysięcy. Potrzeba więc troski o potrzebujących pomocy ludzi i zwierzęta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+8 # Kg 2024-07-10 17:17
To juz druga kadencja opowieści że już będzie nowe schronisko czyli kilka lat. W termin pazdziernikowy
uwierzę jak zobacze zwierzaki w nowych boksach na miarę XXI w.
Oczywiście trzymam kciuki żeby się udało.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Iza 2024-07-11 07:47
Najpierw wyrzucają psiaki z innych gmin, a teraz zapraszają do współpracy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-2 # Ewa 2024-07-11 16:53
Bardzo cieszy mnie, że będzie schronisko, aby był jakiś ratunek dla tych biednych zwierząt.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # John 2024-07-11 20:57
Niestety, obiecanki cacanki. Włodarzom absolutnie nie na rękę aby godnie traktować istoty w potrzebie od ich decyzji całkowicie zależne. Tyle lat, włodarze tych gmin przeznaczają pieniądze na inne, m.in. te tandetne cele, a na ratowanie żywych, cierpiących istot wieczne dyskusje. Wstyd włodarze bo to wy jesteście z urzędu odpowiedzialni za bezdomne zwierzęta
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn