„Wszyscy mieszkając, przebywając w naszym pięknym morskim i armatorskim mieście jesteśmy ludźmi morza.” „Niech to będą takie nasze kołobrzeskie dni morza 2016.” - tak na jutrzejszą mszę i promocję książki zaprasza Wojciech Podborączyński, od 40 lat mieszkaniec Kołobrzegu, od 40 lat pracownik Polskiej Żeglugi Bałtyckiej.

 „Kołobrzescy Ludzie Morza zapraszają całą Brać Morską na Mszę Świętą, której przewodniczyć będzie ks. prałat Józef Słomski. Eucharystia zostanie odprawiona w czwartek, 23 czerwca br. o godz. 18.00 w małym kościele nad rzeką. Okazją do wspólnego dziękczynienia są trzy rocznice:

-70 lat od momentu, gdy pierwszy proboszcz kołobrzeski - franciszkanin o. Polikarp Maciejowski - odprawił Mszę Świętą nad brzegiem Bałtyku z okazji pierwszego Święta Morza w Kołobrzegu (było to w niedzielę, 23 czerwca 1946 r.. -59. rocznica święceń kapłańskich ks. prałata Józefa Słomskiego (wyświęcony na kapłana 23 czerwca 1957 r. w Gorzowie Wielkopolskim przez biskupa Teodora Benscha), wieloletniego proboszcza i dziekana kołobrzeskiego, który był duszpasterzem Ludzi Morza, otaczając opieką duchową kolejne pokolenia kołobrzeżan związanych z Bałtykiem.

-40. rocznica powstania Polskiej Żeglugi Bałtyckiej, z którą od początku związany jest ks. prałat Józef Słomski (gdy powstawała PŻB ks. Słomski był już od czterech lat proboszczem i zawsze życzliwie trwał przy pracownikach i ich rodzinach).

W nawiązaniu do historii chcemy również obecnie tworzyć wspólnotę, która dziękuje Panu Bogu za polski Bałtyk, z którym wielu z nas związało całe swoje życie.” W czwartek, 23 Czerwca o Godz.  16.30, w Muzeum Historii Miasta Kołobrzegu, Ulica Armii Krajowej, Kapitan Ż.W. Zbigniew Sak zaprezentuje swoją nową książkę „Z Lublina Na Oceany”. Dodam, że Kapitan Zbigniew Sak jest jednym z twórców Polskiej Żeglugi Promowej i współzałożycielem Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Od 40 lat związany z Kołobrzegiem.

 

zdjęcia: archiwum kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn