Jedną z atrakcji odbywającego się w dniach 16-17 lipca Zlotu Zimnowojennego, będą loty samolotów Su-22 nad kołobrzeskim molo.

Zlot Zimnowojenny, odróżnia od innych zlotów pojazdów wojskowych to, że na poligonie będzie można zobaczyć pojazdy w całości związane z okresem zimnej wojny, a więc lat 1946-1991. Obok pojazdów gąsienicowych i kołowych, pojawi się samolot TS-8 Bies, polski samolot szkolno-treningowy, używany do lat 70-tych. A i to nie koniec, bowiem Filip Jereczek zapowiedział wystawę modeli samolotów z lat 1950-1989 oraz inne eksponaty lotnicze.

Główną atrakcją lotniczą będą przeloty nad kołobrzeskim molo w wykonaniu pilotów z 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie 16 i 17 lipca o godz. 12.00. Su-22 to zimnowojenna konstrukcja, produkowana w Komsomolskim Zjednoczeniu Przemysłu Lotniczego od lat 70-tych. Samolot myśliwsko-bombowy z powodzeniem wykorzystywany jest przez Siły Powietrzne RP po dziś dzień.

Sponsorem Generalnym II Zlotu Zimnowojennego został PKN ORLEN. Dzięki wsparciu Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN, możliwe będą pokazy dynamiczne i przejazdy pojazdów wojskowych ulicami Kołobrzegu.

W sobotę po południu, rekonstruktorzy pojawią się w Porcie Jachtowym. Natomiast na terenie zlotu, pojawi się Bałtyckie Stowarzyszenie Krótkofalowców z historycznym sprzętem radiowym Wojska Polskiego.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook