×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

- W związku z planowaniem kolejnej akcji Sprzątania Świata przy Kanale Drzewnym przez nasze Stowarzyszenie, kontrolując i sprawdzając teren wokół rzeki ujrzeliśmy widok, który znacząco odbiega od tego z lat poprzednich.  Martwimy się, że nie uda nam się przeprowadzić akcji w zamierzonym przez nas planie - informuje stowarzyszenie Kołobrzeg Nowej Szansy.
Kołobrzeg Nowej Szansy wystosował pismo do kołobrzeskiego magistratu oraz przekazał je wraz z informacjami do Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie.
Poniżej prezentujemy część pisma skierowanego do Urzędu Miasta:
"Stowarzyszenie Kołobrzeg Nowej Szansy regularnie, od trzech lat prowadzi akcje sprzątania przy Kanale Drzewnym w Kołobrzegu. Nasze przedsięwzięcia, do których zapraszamy mieszkańców oraz inne organizacje, nastawione są na propagowanie idei ekologicznych oraz kształtowanie prawidłowych zachowań wśród mieszkańców, zwłaszcza tych najmłodszych. Dzięki współpracy z innymi stowarzyszeniami, przedsiębiorcami oraz wsparciu Urzędu Miasta Kołobrzeg i Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu, uczestnicy zawsze są odpowiednio wyposażeni i wyedukowani, a życzliwość jednej z lokalnych firm pozwala, aby podczas akcji wykorzystywać kajaki. Jest to bardzo ciekawa forma, bowiem łączy przyjemne z pożytecznym - umożliwia usunięcie nieczystości z miejsc trudno dostępnych.
Kolejną akcję planujemy, aby odbyła się w terminie pomiędzy 16 a 18 września 2016r. Niestety od paru tygodni Kanał Drzewny jest w „opłakanym stanie”. Obecnie nie jest możliwe, aby z rzeki Parsęty dostać się drogą wodną na Kanał Drzewny, a przynajmniej jego część. Kanał jest zarośnięty na całej szerokości, wysoka roślinność przy brzegach utrudnia lub uniemożliwia zwodowanie kajaków. Brak pielęgnacji drzew doprowadził do częściowego zanurzenia ich gałęzi. W dodatku jedno z dużych drzew na wysokości Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu pod wpływem silnych wiatrów lub niestabilnego gruntu wywróciło się do wody, całkowicie tamując możliwość poruszania się po niej. Cierpi również na tym ogólna rekreacja wodna. Wypożyczając kajak u lokalnego przedsiębiorcy nie zdołamy przedostać się przez poszczególne fragmenty Kanału Drzewnego.
Fragment Kanału Drzewnego przy skrzyżowaniu ulic Łopuskiego i Zygmuntowskiej jest naszym ulubionym miejscem. Oczekujemy i prosimy włodarzy miasta, spółki miejskie oraz inne instytucje 
o podjęcie stanowczych działań, które skutkować będą przywróceniem pierwotnego stanu Kanału Drzewnego. W chwili obecnej nie jesteśmy w stanie zorganizować tam przedsięwzięcia. Wymagana interwencja z pewnością poprawi stan wizualny otoczenia oraz samo bezpieczeństwo."

 

Piotr Rzepka
Wiceprezes Stowarzyszenia Kołobrzeg Nowej Szansy
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn