×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Umowa dzierżawy wygasa, radni nie wypracowali stanowiska co do przyszłości obiektu. Decyzję podjął prezydent Janusz Gromek. Amfiteatr od lutego 2017 roku będzie prowadziło Regionalne Centrum Kultury.  Roman Łangowski dzierżawi amfiteatr od 15 lat. O decyzji prezydenta, że po wygaśnięciu umowy dzierżawy, a ta upływa w styczniu 2017 roku, obiekt przejmie RCK, dowiedział się z mediów. Miasto brało pod uwagę trzy rozwiązania – przedłużenie umowy dzierżawy, przetarg i przejęcie amfiteatru przez RCK. Radni nie wypracowali wspólnego stanowiska, decyzję podjął Janusz Gromek. 

Dyrektor RCK ma już pewne pomysły co do funkcjonowania obiektu, ale na razie nie chce ich zdradzać. Czy miasto czeka kulturalna rewolucja? Roman Łangowski nie ukrywa, że jego zdaniem organizacja niektórych imprez pod szyldem RCK będzie niemożliwa. 

Radni i prezydent od dłuższego czasu mieli uwagi co do funkcjonowania amfiteatru i inwestowanych środków. Obiekt wymaga kapitalnego remontu, mówi się o potrzebie zainwestowania kilkudziesięciu milionów złotych. W pierwszej kolejności miasto będzie szukało w budżecie środków na budowę zadaszenia.
Umowa dzierżawy amfiteatru wygasa z końcem stycznia 2017 roku, Roman Łangowski miał dzisiaj złożyć w UM pismo o zakończenie umowy z końcem tego miesiąca. 
Amfiteatr najprawdopodobniej nie jest jedynym obiektem, który w przyszłym roku trafi pod skrzydła RCK. Niewykluczone, że podobny los czeka kino Wybrzeże. 

[hdvs videoid=2462]

 
 
 
 
 
 
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook