×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Po wczorajszej konferencji europosła Czesława Hoca i wypowiedzi prezydenta Janusza Gromka zwróciliśmy się z prośbą o komentarz do związkowców. Mowa o zmianach w radach nadzorczych spółek.  W czwartek w siedzibie Solidarności poseł do Parlamentu Europejskiego Czesław Hoc skrytykował działania prezydenta Janusza Gromka. Zmiany w radach nadzorczych spółek miejskich i zmniejszenie ich składu z 5 do trzech osób, dwóch z ramienia samorządu i jednego przedstawiciela związków zawodowych, europoseł podsumował jako niedobre działania pod osłoną nocy, które mogą zakończyć się nawet okupacją gabinetu prezydenta: - Widzimy, że w sercu demokracji, w Parlamencie, odbywają się groteskowe protesty w obronie rzekomego zagrożenia demokracji, i ta sama partia w lokalnej działalności narusza wszelkie standardy samorządności, narusza też standardy prawa. Deptanie czy też w jakiś sposób upokarzanie pracowników takimi decyzjami jest niewłaściwe, niestosowne, i będziemy z tym ostro wlaczyć i temu przeciwdziałać.
Na krytyce europosła suchej nitki nie zostawił Janusz Gromek. Swoją decyzję argumentował oszczędnościami, zaznaczył też, że rada nadzorcza nie jest najważniejszym organem w spółce, a związkowcy zachowają swojego przedstawiciela w radzie: - Moja decyzja jest nie do odwołania. I niech mnie pan eurodeputowany, pan Hoc nie straszy jakimiś strajkami przed urzędem, bo ja się tego nie obawiam, absolutnie. Załoga dobrze pracuje, jedna druga trzecia spółka, są dobre zarobki, są zadowoleni z pracy, i o czym tu mówić. To jest takie polityczne atakowanie prezydenta Gromka.
 
Związkowcy z MECu, KM i Zieleni Miejskiej mieli utworzyć komitet protestacyjny – tak mówił europoseł, Janusz Gromek zaznaczył, że nie protestacyjny a koordynacyjny. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy głównych zainteresowanych jednak związkowcy po raz kolejny odmówili zabrania głosu. Jak usłyszeliśmy w rozmowie telefonicznej, po Nowym Roku ma zostać zwołana konferencja prasowa, podczas której związki zawodowe działające przy spółkach miejskich przedstawią swoje zdanie i wyjaśnią jak podkreślają prawdziwy powód decyzji prezydenta.

[hdvs videoid=2806]
 
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook