W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej rozpoczęto terapię Metodą Tomatisa. Podopieczni są już w trakcie pierwszych sesji treningu słuchowego.

Metoda Tomatisa to naturalny sposób stymulacji neurosensorycznej. Stosowane w niej programy słuchowe modyfikują muzykę i głos w czasie rzeczywistym, tak by zainteresować mózg i rozwijać zdolności motoryczne, emocjonalne i poznawcze. Metoda, która została opracowana przez francuskiego lekarza i naukowca 60 lat temu, Alfreda Tomatisa, wykorzystuje najnowsze technologie i wysokie umiejętności specjalistów, którzy ukończyli szkolenia z jej stosowania.
Powiat sfinansował zakup sprzętu do terapii oraz szkolenie specjalisty. Poradnia została doposażona w dwa urządzenia TalksUp do prowadzenia treningu oraz urządzenie do badania uwagi słuchowej, które przeprowadzane jest przed każdą sesją. Obecnie dwoje dzieci może jednocześnie uczestniczyć w zajęciach, natomiast docelowo będziemy mogli prowadzić terapię dla większej ilości osób. 

"Bardzo się cieszę, że nasza poradnia poszerza swoją ofertę o kolejną nowatorską metodę terapii, która wykorzystuje nowoczesne i zaawansowane technologie. Tomatis to kolejny krok, który chcieliśmy zrealizować". - mówi Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski.

Dzieci uczestniczące w zajęciach terapeutycznych muszą mieć właściwe warunki, dlatego terapia Metodą Tomatisa odbywa się w specjalnie dostosowanym pomieszczeniu, które w tym celu zostało zaadaptowane z zaplecza sali terapeutycznej.

Zapisy wciąż trwają, szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 94 35 454 47.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn