W Urzędzie Gminy Kołobrzeg odbyło się jedno z najważniejszych spotkań Rady Gminy – sesja absolutoryjna. Wzięło w niej udział 14 radnych. Na wstępie wójt Włodzimierz Popiołek wyróżnił mieszkańców, którzy w ostatnim czasie wykazali się bohaterstwem w niesieniu pomocy innym, zaangażowaniem w organizację życia kulturalnego czy osiągnięciami sportowymi.

 

Wójt omówił również trwające inwestycje oraz prace projektowe. Nadmienił, iż termin zakończenia budowy Centrum Turystyki i Rekreacji Wodnej w Dźwirzynie został przedłużony do końca września.

Głos zabrali również sołtysi. Ich bolączką w sezonie letnim jest częstotliwość koszenia traw w miejscach rekreacji i okolicach dróg. Sołtys Rościęcina Grażyna Staszewska zaapelowała do sołtysów oraz mieszkańców do osobistego zaangażowania i pomocy jednostkom gminnym, ponieważ skala i obszar działań w szczycie sezonu są ogromne. Podniesiono również problem częstotliwości kursów komunikacji miejskiej, szczególnie w miejscowościach turystycznych, ale również ze względu na dostępność dla osób starszych i niezmotoryzowanych.

Po raz pierwszy radni zapoznali się i dyskutowali nad Raportem o stanie gminy. W rezultacie Rada udzieliła wójtowi Włodzimierzowi Popiołkowi wotum zaufania 11 głosami ZA, przy 2 głosach PRZECIW i 1 WSTRZYMUJĄCYM SIĘ.

Kolejnym punktem zebrania było przedstawienie sprawozdania finansowego przez skarbnika gminy Aleksandra Russa. Główne dane liczbowe dotyczące zeszłego roku to dochód na poziomie niemal 59 mln zł i wydatki sięgające prawie 84 mln zł. Deficyt wyniósł zatem około 24 mln zł i w całości został pokryty z nadwyżki finansowej osiągniętej w roku poprzedzającym. „Najkosztowniejszymi” obszarami są opieka społeczna (ok. 12 mln zł) i oświata (ok. 11 mln zł). W rankingu Regionalnej Izby Obrachunkowej w kategorii gmin wiejskich Gmina Kołobrzeg zajęła I miejsce pod względem realizacji i kształtu budżetu w Województwie Zachodniopomorskim i VII w kraju. Radni jednogłośnie przyjęli sprawozdanie.  Komisja Rewizyjna, zgodnie z opinią  RIO wnioskowała o udzielenie wójtowi absolutorium z wykonania budżetu. ZA głosowało 11 radnych, PRZECIW 2, 1 osoba wstrzymała się.

Komentarze  
+4 # mieszkanka 2019-06-12 22:06
Może gdyby panowie koszący trawę więcej czasu spędzali na wykonywaniu swoich obowiązków niż na opierclalaniu się to te trawniki wyglądały by zupełnie inaczej???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn