Do jutra trwa I Festiwal Wczesnośredniowieczny Budzistowo - Dawny Kołobrzeg. Warto odwiedzić historyczne obozowisko i dowiedzieć się, jak się żyło w średniowieczu.

W programie festiwalu moc atrakcji: stoiska prezentujące rzemiosło z epoki, pokazy historyczne - wypędzenie oszusta czy sąd nad złodziejem, manewry i bitwa wojów, pokaz uzbrojenia, turnieje i średniowieczne zabawy. Na terenie festiwalu nie brakuje jadła i napitku, warto spróbować tradycyjnej pomorskiej kuchni! Dzisiejszy dzień zakończy koncert folkowego zespołu "Stary Olsa", początek o 19:00.

W niedzielę od 10:30 ponowne otwarcie obozowiska, a wysłuchać będzie można prelekcji jednego z najwybitniejszych badaczy dawnego Kołobrzegu, prof. dr hab. Mariana Rębkowskiego z Polskiej Akademii Nauk. Zapraszamy do Budzistowa na łąkę przy ulicy Kasztanowej.

 

Fot. Daniel Pawlak

 

Komentarze  
0 # Dla dzieci dobra 2019-06-23 10:29
Festiwal Wczesnośredniowieczny w Budzistowie / Kołobrzeg
Wspaniała impreza dopiero się rozwija .
Mam marzenie , że kiedyś zjada się tu rycerze z całej Europy

Jak w średniowieczu pątnicy z całej Europy pielgrzymowali do Sanktuarium na
GORZE HELMSKIEJ .

Koło nieodległego Koszalina
To jedyne SANKTUARIUM na Ziemi spośród 203
Które poświęcił PAPIEZ !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn