SuperW, czyli Super Wolontariusze, to osoby, dzięki którym już w grudniu może odmienić się los wybranych rodzin z naszego powiatu. Ideą Szlachetnej Paczki, jest niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. Bez wolontariuszy nie jest to możliwe, a w naszym regionie wciąż brakuje SuperW, dzięki którym będzie można pomóc większej ilości rodzin.

Jednym z zadań SuperW jest odwiedzenie rodzin zgłoszonych do programu oraz tworzenie ich historii. Jeśli masz od 18 do 100 lat, trochę wolnego czasu i odrobinę chęci, już dziś dołącz do mojego zespołu. Dzięki Waszej pomocy, wspólnie pomożemy jeszcze większej ilości rodzin, które tej pomocy potrzebują - mówi Karina Górnowska, lider powiatu kołobrzeskiego Szlachetnej Paczki - To właśnie Ty możesz pomóc rodzinom w potrzebie wyrwać z zaklętego kręgu biedy, trudności i bezsilności. To ty możesz być wsparciem dzieci, które doświadczają porażek w szkole czy nadzieją dla samotnych seniorów w ich walce o godność. To Ty jesteś dla nich szansą.

Jakie są zadania SuperW:

- Współtworzenie zespołu wolontariuszy - wraz z SuperW z Twojej okolicy będziesz aktywnie uczestniczył w działaniach Szlachetnej Paczki lub Akademii Przyszłości.

- Zmiana życia ludzi w potrzebie - dotrzesz do najbardziej potrzebujących rodzin oraz połączysz ich z tymi, którzy pragną im mądrze pomóc w ramach Paczki.

- Wpływ na przyszłość dzieci - dla konkretnego dziecka staniesz się tutorem i przyjacielem, który poprowadzi je od porażek w szkole do sukcesu w życiu.

- Tworzenie niezwykłych historii - połączysz dzieci/rodziny w potrzebie z Darczyńcami, którzy zaangażują się w mądrą pomoc.

- Organizacja eventów - wraz z innymi wolontariuszami zorganizujesz grudniowy Weekend Cudów Szlachetnej Paczki lub inspirujące wydarzenia z udziałem dzieci i wolontariuszy w Akademii Przyszłości.

Co zyskasz:

- Rozwój osobisty i cenione kompetencje, które sprawią, że będziesz atrakcyjnym kandydatem dla każdego pracodawcy.

– Zarządzanie, organizacja eventów, praca projektowa.

- Umiejętności interpersonalne i komunikacyjne, czyli kluczowe składniki każdego sukcesu.

- Wpływ na otoczenie, lokalną społeczność.

- Sieć kontaktów biznesowych, artystów, urzędników, lokalnych biznesmenów.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn