Pierwszy Festiwal Wczesnośredniowieczny w Budzistowie dobiegł końca. To była żywa lekcja historii. Słowiańska wioska, stu odtwórców z całej Polski, walki wojów i wiele innych atrakcji, towarzyszyło wszystkim tym, którzy w weekend pojawili się w dawnym grodzie. 

To wspólny projekt Muzeum Oręża Polskiego oraz Gminy Kołobrzeg, na terenie której znajdowało się pierwsze, przedlokacyjne miasto oraz założone w 1000 r. biskupstwo. Organizatorzy postanowili ożywić historię sprzed tysiąca lat.

Na Festiwalu pojawiło się ponad 100 odtwórców z całego kraju. Były także stanowiska historyczne w formie obozu z okresu Bolesławska Chrobrego, a także pokazy batalistyczne. Jak mówią organizatorzy zależało im na tym, aby stworzyć tutaj kawałek Pomorza Piastowskiego. Wszyscy byli w odpowiednich strojach, i nawet gotowanie było odtwarzane tak, jak mogło to wyglądać w obozowisku Boleslawa Chrobrego. 

Jedną z większych atrakcji festiwalu były widowiskowe i brawurowe walki wojów. Był także wojownik pancerny poruszający się na koniu.

Festiwal cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. 

 

Pierwszy Festiwal Wczesnośredniowieczny w Budzistowie za nami, ale jak zapowiedzieli organizatorzy na pewno nie ostatni. Impreza będzie się odbywała cyklicznie.

 

 

Komentarze  
+5 # Monsz Grarzyny 2019-06-17 12:05
Bomba po prostu! Gratulacje dla inicjatorów i tych co to zrealizowali. REWELKA!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Dla dzieci dobra 2019-06-23 10:20
To dopiero początek .....w końcu
Świetna inicjatywa brawa i podziękowania dla organizatorów

Profesor Marian Rabkowski z Polskiej Akademii Nauk wydział geologia
Unikatowa wiedza o Kołobrzegu i Grodzie w Budzistowie .

Nie było znawców FeSStungu Kraczynski i Ziemby ????
Prośba:
więcej info do kołobrzeskich szkół o Tym Festiwalu

Mieszkańcy prasłowiańskiego Kołobrzegu muszą poznać swoje korzenie

Wyraźne info na zjeździe z kierunku na Boialogard
I wyraźne info za świetlica
Ludzie błądzili po Budzistowie

Wielkie dzięki :-) :-) :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn