Funkcjonariusze kołobrzeskiej drogówki skontrolowali trzeźwość kierowców poruszających się na terenie Kołobrzegu. Akcja " trzeźwy poranek" miała na celu sprawdzenie jak największej liczby kierujących i wyeliminowanie z ruchu tych, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu. Mundurowi przeprowadzili ponad 550 kontroli trzeźwości. Trzech kierowców było po spożyciu alkoholu alkoholu.

Niestety statystyki pokazują, że kierowcy nie stosują się do obowiązujących przepisów i kierują samochodami lub rowerami po alkoholu. Trzech kierowców samochodów osobowych zatrzymali kołobrzescy Policjanci na ul. VI Dywizji Piechoty. Wszyscy byli w stanie po użyciu alkoholu.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila) to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do dwóch lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów na czas od roku do dziesięciu lat.

Komentarze  
+3 # Kasia 2019-06-19 13:05
Brawo więcej takich kontroli !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Cwaniaki 2019-06-19 15:21
A może staniecie na innej ulicy teraz? może na Łopuskiego, czy Jedności, a nie cały czas na Iv dYWIZJI !!!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Bona1 2019-06-19 15:29
Najlepsze są kontrole tam gdzie się człowiek ich nie spodziewa ostatnio dmuchała na Sienkiewicza i byłam zaskoczona ze w tym miejscu. Na wlotach głównych do Kołobrzegu to o tej formule wszyscy nawet ci na wydechu wiedza!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn